KYOCERA AVX ML03511R3BAT2A
Part No.:
ML03511R3BAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuML03511R3BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
MLO™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.029" (0.74mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order ML03511R3BAT2A on Anpu?
3. Are the ML03511R3BAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ML03511R3BAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ML03511R3BAT2A
Part Number ML03511R3BAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series MLO™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)