KYOCERA AVX MM033C104KCZ2A
Part No.:
MM033C104KCZ2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMM033C104KCZ2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
MM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.029" (0.74mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MM033C104KCZ2A on Anpu?
3. Are the MM033C104KCZ2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM033C104KCZ2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM033C104KCZ2A
Part Number MM033C104KCZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series MM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)