KYOCERA AVX MR041A182KAATR1
Part No.:
MR041A182KAATR1
Datasheet:
AnpuMR041A182KAATR1.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 RAD
Series:
Ceralam® MR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR041A182KAATR1 on Anpu?
3. Are the MR041A182KAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR041A182KAATR1?
Image MR041A182KAATR1
Part Number MR041A182KAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)