KYOCERA AVX MR041A332KAA
Part No.:
MR041A332KAA
Datasheet:
AnpuMR041A332KAA.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR041A332KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR041A332KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR041A332KAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR041A332KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR041A332KAA.
Image MR041A332KAA
Part Number MR041A332KAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)