KYOCERA AVX MR045A101JAA
Part No.:
MR045A101JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMR045A101JAA.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Ceralam® MR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR045A101JAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR045A101JAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR045A101JAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR045A101JAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR045A101JAA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MR045A101JAA
Part Number MR045A101JAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)