KYOCERA AVX MR045A152JAA
Part No.:
MR045A152JAA
Datasheet:
AnpuMR045A152JAA.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR045A152JAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR045A152JAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR045A152JAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR045A152JAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR045A152JAA.
Image MR045A152JAA
Part Number MR045A152JAA
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)