KYOCERA AVX MR045A330JAA
Part No.:
MR045A330JAA
Datasheet:
AnpuMR045A330JAA.pdf
Description:
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR045A330JAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR045A330JAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR045A330JAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR045A330JAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR045A330JAA.
Image MR045A330JAA
Part Number MR045A330JAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)