KYOCERA AVX MR051A122FAATR1
Part No.:
MR051A122FAATR1
Datasheet:
AnpuMR051A122FAATR1.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051A122FAATR1 on Anpu?
3. Are the MR051A122FAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051A122FAATR1?
Image MR051A122FAATR1
Part Number MR051A122FAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)