KYOCERA AVX MR051A152FAA
Part No.:
MR051A152FAA
Datasheet:
AnpuMR051A152FAA.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051A152FAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR051A152FAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR051A152FAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051A152FAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR051A152FAA.
Image MR051A152FAA
Part Number MR051A152FAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)