KYOCERA AVX MR051A331FAATR1
Part No.:
MR051A331FAATR1
Datasheet:
AnpuMR051A331FAATR1.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051A331FAATR1 on Anpu?
3. Are the MR051A331FAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051A331FAATR1?
Image MR051A331FAATR1
Part Number MR051A331FAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)