KYOCERA AVX MR051A470GAATR1
Part No.:
MR051A470GAATR1
Datasheet:
AnpuMR051A470GAATR1.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051A470GAATR1 on Anpu?
3. Are the MR051A470GAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051A470GAATR1?
Image MR051A470GAATR1
Part Number MR051A470GAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)