KYOCERA AVX MR051A472FAA
Part No.:
MR051A472FAA
Datasheet:
AnpuMR051A472FAA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051A472FAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR051A472FAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR051A472FAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051A472FAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR051A472FAA.
Image MR051A472FAA
Part Number MR051A472FAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)