KYOCERA AVX MR051C101MAA
Part No.:
MR051C101MAA
Datasheet:
AnpuMR051C101MAA.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051C101MAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR051C101MAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR051C101MAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051C101MAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR051C101MAA.
Image MR051C101MAA
Part Number MR051C101MAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)