KYOCERA AVX MR051C473KAAAP2
Part No.:
MR051C473KAAAP2
Datasheet:
AnpuMR051C473KAAAP2.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051C473KAAAP2 on Anpu?
3. Are the MR051C473KAAAP2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051C473KAAAP2?
Image MR051C473KAAAP2
Part Number MR051C473KAAAP2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)