KYOCERA AVX MR051C681MAA
Part No.:
MR051C681MAA
Datasheet:
AnpuMR051C681MAA.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051C681MAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR051C681MAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR051C681MAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051C681MAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR051C681MAA.
Image MR051C681MAA
Part Number MR051C681MAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)