KYOCERA AVX MR051C821KAAAP2
Part No.:
MR051C821KAAAP2
Datasheet:
AnpuMR051C821KAAAP2.pdf
Description:
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR051C821KAAAP2 on Anpu?
3. Are the MR051C821KAAAP2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR051C821KAAAP2?
Image MR051C821KAAAP2
Part Number MR051C821KAAAP2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)