KYOCERA AVX MR052A111GAA
Part No.:
MR052A111GAA
Datasheet:
AnpuMR052A111GAA.pdf
Description:
CAP CER 110PF 200V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
110 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A111GAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR052A111GAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR052A111GAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A111GAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR052A111GAA.
Image MR052A111GAA
Part Number MR052A111GAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 110 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)