KYOCERA AVX MR052A330GAATR2
Part No.:
MR052A330GAATR2
Datasheet:
AnpuMR052A330GAATR2.pdf
Description:
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A330GAATR2 on Anpu?
3. Are the MR052A330GAATR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A330GAATR2?
Image MR052A330GAATR2
Part Number MR052A330GAATR2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)