KYOCERA AVX MR052A390GAA
Part No.:
MR052A390GAA
Datasheet:
AnpuMR052A390GAA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A390GAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR052A390GAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR052A390GAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A390GAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR052A390GAA.
Image MR052A390GAA
Part Number MR052A390GAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)