KYOCERA AVX MR052A470GAATR2
Part No.:
MR052A470GAATR2
Datasheet:
AnpuMR052A470GAATR2.pdf
Description:
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A470GAATR2 on Anpu?
3. Are the MR052A470GAATR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A470GAATR2?
Image MR052A470GAATR2
Part Number MR052A470GAATR2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)