KYOCERA AVX MR052A680FAA
Part No.:
MR052A680FAA
Datasheet:
AnpuMR052A680FAA.pdf
Description:
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A680FAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR052A680FAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR052A680FAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A680FAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR052A680FAA.
Image MR052A680FAA
Part Number MR052A680FAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)