KYOCERA AVX MR052A820GAATR1
Part No.:
MR052A820GAATR1
Datasheet:
AnpuMR052A820GAATR1.pdf
Description:
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A820GAATR1 on Anpu?
3. Are the MR052A820GAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A820GAATR1?
Image MR052A820GAATR1
Part Number MR052A820GAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)