KYOCERA AVX MR052C103KAATR1
Part No.:
MR052C103KAATR1
Datasheet:
AnpuMR052C103KAATR1.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052C103KAATR1 on Anpu?
3. Are the MR052C103KAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052C103KAATR1?
Image MR052C103KAATR1
Part Number MR052C103KAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)