KYOCERA AVX MR055A151FAA
Part No.:
MR055A151FAA
Description:
CAP CER RADIAL
Lead Style:
1. How to order MR055A151FAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR055A151FAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR055A151FAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR055A151FAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR055A151FAA.
Image MR055A151FAATR1 MR055A151FAA
Part Number MR055A151FAATR1 MR055A151FAA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 150 pF -
Tolerance ±1% -
Voltage - Rated 50V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Package / Case Radial -
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm) -
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm) -
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) -