KYOCERA AVX MR055A470GAA
Part No.:
MR055A470GAA
Datasheet:
AnpuMR055A470GAA.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR055A470GAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR055A470GAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR055A470GAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR055A470GAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR055A470GAA.
Image MR055A470GAA
Part Number MR055A470GAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)