KYOCERA AVX MR055C104KAAAP1
Part No.:
MR055C104KAAAP1
Datasheet:
AnpuMR055C104KAAAP1.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR055C104KAAAP1 on Anpu?
3. Are the MR055C104KAAAP1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR055C104KAAAP1?
Image MR055C104KAAAP1
Part Number MR055C104KAAAP1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)