KYOCERA AVX MR062C223KAA
Part No.:
MR062C223KAA
Datasheet:
AnpuMR062C223KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL
Series:
Ceralam® MR
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR062C223KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR062C223KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR062C223KAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR062C223KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR062C223KAA.
Image MR062C223KAATR2 MR062C223KAA
Part Number MR062C223KAATR2 MR062C223KAA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 200V 200V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm) 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)