KYOCERA AVX MR062C333KAA
Part No.:
MR062C333KAA
Datasheet:
AnpuMR062C333KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Series:
Ceralam® MR
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR062C333KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR062C333KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR062C333KAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR062C333KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR062C333KAA.
Image MR062C333KAA
Part Number MR062C333KAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)