KYOCERA AVX MR062C472KAAAP2
Part No.:
MR062C472KAAAP2
Datasheet:
AnpuMR062C472KAAAP2.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 200V X7R RADIAL
Series:
Ceralam® MR
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR062C472KAAAP2 on Anpu?
3. Are the MR062C472KAAAP2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR062C472KAAAP2?
Image MR062C472KAAAP2
Part Number MR062C472KAAAP2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)