KYOCERA AVX MR065A332FAA
Part No.:
MR065A332FAA
Datasheet:
AnpuMR065A332FAA.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR065A332FAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR065A332FAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR065A332FAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR065A332FAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR065A332FAA.
Image MR065A332FAATR2 MR065A332FAA
Part Number MR065A332FAATR2 MR065A332FAA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 3300 pF 3300 pF
Tolerance ±1% ±1%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm) 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)