KYOCERA AVX MR065C104MAAAP2
Part No.:
MR065C104MAAAP2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMR065C104MAAAP2.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Ceralam® MR
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR065C104MAAAP2 on Anpu?
3. Are the MR065C104MAAAP2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR065C104MAAAP2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MR065C104MAAAP2
Part Number MR065C104MAAAP2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)