KYOCERA AVX MR065C105MAATR2
Part No.:
MR065C105MAATR2
Datasheet:
AnpuMR065C105MAATR2.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR065C105MAATR2 on Anpu?
3. Are the MR065C105MAATR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR065C105MAATR2?
Image MR065C105MAATR2
Part Number MR065C105MAATR2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)