KYOCERA AVX MR065E105MAA
Part No.:
MR065E105MAA
Description:
CAP CER RADIAL
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order MR065E105MAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR065E105MAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR065E105MAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR065E105MAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR065E105MAA.
Image MR065E105MAATR1 MR065E105MAA
Part Number MR065E105MAATR1 MR065E105MAA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 1 µF -
Tolerance ±20% -
Voltage - Rated 50V -
Temperature Coefficient Z5U -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C -
Package / Case Radial -
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm) -
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm) -
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) -