KYOCERA AVX MR065E105ZAA
Part No.:
MR065E105ZAA
Datasheet:
AnpuMR065E105ZAA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order MR065E105ZAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR065E105ZAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR065E105ZAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR065E105ZAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR065E105ZAA.
Image MR065E105ZAA
Part Number MR065E105ZAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)