KYOCERA AVX RH225C226MAARA3
Part No.:
RH225C226MAARA3
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuRH225C226MAARA3.pdf
Description:
CAP CER 22UF 50V X7R 8-SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
RH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
8-SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.283" L x 0.213" W (7.20mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
J-Lead
1. How to order RH225C226MAARA3 on Anpu?
3. Are the RH225C226MAARA3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RH225C226MAARA3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RH225C226MAARA3
Part Number RH225C226MAARA3
Manufacturer KYOCERA AVX
Series RH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 8-SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.283" L x 0.213" W (7.20mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.295" (7.50mm)
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)