KYOCERA AVX SA102A180JAA
Part No.:
SA102A180JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSA102A180JAA.pdf
Description:
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SpinGuard® SA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order SA102A180JAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SA102A180JAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SA102A180JAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA102A180JAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA102A180JAA.
Image SA102A180JAA
Part Number SA102A180JAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SpinGuard® SA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 18 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)