KYOCERA AVX SA305E105MAC
Part No.:
SA305E105MAC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSA305E105MAC.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U AXIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SpinGuard® SA
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order SA305E105MAC on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SA305E105MAC is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SA305E105MAC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA305E105MAC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA305E105MAC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SA305E105MAC
Part Number SA305E105MAC
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SpinGuard® SA
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)