KYOCERA AVX SE015C105KAR
Part No.:
SE015C105KAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSE015C105KAR.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.200" W (5.08mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SE015C105KAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SE015C105KAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SE015C105KAR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SE015C105KAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SE015C105KAR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SE015C105KAR
Part Number SE015C105KAR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SE
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.200" W (5.08mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)