KYOCERA AVX SE045C106KAR
Part No.:
SE045C106KAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSE045C106KAR.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SE045C106KAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SE045C106KAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SE045C106KAR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SE045C106KAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SE045C106KAR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SE045C106KAR
Part Number SE045C106KAR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SE
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)