KYOCERA AVX SM527C156KBL480
Part No.:
SM527C156KBL480
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSM527C156KBL480.pdf
Description:
CAP CER 15UF 500V X7R 6SMDGW
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked), High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 6 L-Lead
Size / Dimension:
0.300" L x 0.250" W (7.62mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
L-Lead
1. How to order SM527C156KBL480 on Anpu?
3. Are the SM527C156KBL480 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM527C156KBL480?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM527C156KBL480
Part Number SM527C156KBL480
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SM
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked), High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 6 L-Lead
Size / Dimension 0.300" L x 0.250" W (7.62mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.650" (16.50mm)