KYOCERA AVX SMCJ12CA
Part No.:
SMCJ12CA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuSMCJ12CA.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ12CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ12CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ12CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ12CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ12CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ12CA pin diagram, SMCJ12CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ12CA
Part Number SMCJ12CA
Manufacturer KYOCERA AVX
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)