KYOCERA AVX SMCJ90CA
Part No.:
SMCJ90CA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuSMCJ90CA.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ90CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ90CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ90CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ90CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ90CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ90CA pin diagram, SMCJ90CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ90CA
Part Number SMCJ90CA
Manufacturer KYOCERA AVX
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)