KYOCERA AVX SMX43C106KAN360
Part No.:
SMX43C106KAN360
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSMX43C106KAN360.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 8DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SMX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R (VHT)
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
Low ESL (Stacked), High Temperature
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Stacked DIP, 8 Lead
Size / Dimension:
0.402" L x 0.441" W (10.20mm x 11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.400" (10.16mm)
Lead Style:
1. How to order SMX43C106KAN360 on Anpu?
3. Are the SMX43C106KAN360 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMX43C106KAN360?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMX43C106KAN360
Part Number SMX43C106KAN360
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SMX
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R (VHT)
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features Low ESL (Stacked), High Temperature
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Stacked DIP, 8 Lead
Size / Dimension 0.402" L x 0.441" W (10.20mm x 11.20mm)
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)