KYOCERA AVX SR151A2R2CAA
Part No.:
SR151A2R2CAA
Package:
Datasheet:
AnpuSR151A2R2CAA.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 RAD
Series:
SkyCap® SR
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR151A2R2CAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR151A2R2CAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR151A2R2CAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A2R2CAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151A2R2CAA.
Image SR151A2R2CAA
Part Number SR151A2R2CAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 2.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)