KYOCERA AVX SR151A330KARTR2
Part No.:
SR151A330KARTR2
Datasheet:
AnpuSR151A330KARTR2.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR151A330KARTR2 on Anpu?
3. Are the SR151A330KARTR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A330KARTR2?
Image SR151A330KARTR2
Part Number SR151A330KARTR2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)