KYOCERA AVX SR151A680JART
Part No.:
SR151A680JART
Description:
CAP CER RADIAL
Lead Style:
1. How to order SR151A680JART on Anpu?
3. Are the SR151A680JART price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A680JART?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151A680JART.
Image SR151A680JARTR1 SR151A680JART
Part Number SR151A680JARTR1 SR151A680JART
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 68 pF -
Tolerance ±5% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole -
Package / Case Radial -
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) -
Height - Seated (Max) 0.210" (5.33mm) -
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) -