KYOCERA AVX SR151C102KART
Part No.:
SR151C102KART
Package:
Datasheet:
AnpuSR151C102KART.pdf
Description:
CAP CER RADIAL
Lead Style:
1. How to order SR151C102KART on Anpu?
3. Are the SR151C102KART price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151C102KART?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151C102KART.
Image SR151C102KARTR1 SR151C102KART SR151C102KARTR2
Part Number SR151C102KARTR1 SR151C102KART SR151C102KARTR2
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 1000 pF - -
Tolerance ±10% - -
Voltage - Rated 100V - -
Temperature Coefficient X7R - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - -
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose - -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole - -
Package / Case Radial - -
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) - -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm) - -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) - -