KYOCERA AVX SR155E103MARTR1
Part No.:
SR155E103MARTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSR155E103MARTR1.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SkyCap® SR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR155E103MARTR1 on Anpu?
3. Are the SR155E103MARTR1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR155E103MARTR1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SR155E103MARTR1
Part Number SR155E103MARTR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)