KYOCERA AVX SR201C223KARAP2
Part No.:
SR201C223KARAP2
Datasheet:
AnpuSR201C223KARAP2.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR201C223KARAP2 on Anpu?
3. Are the SR201C223KARAP2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR201C223KARAP2?
Image SR201C223KARAP2
Part Number SR201C223KARAP2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)