KYOCERA AVX SR205C104MAR
Part No.:
SR205C104MAR
Datasheet:
AnpuSR205C104MAR.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR205C104MAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR205C104MAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR205C104MAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR205C104MAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR205C104MAR.
Image SR205C104MAR
Part Number SR205C104MAR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)